Eva Burešová se stane ve Specialistech obětí znásilnění

Publikováno 26.09.2019


Znásilnění, zneužívání, obtěžování, sexuální harasment. Dnes často skloňované pojmy. Tomuto tématu je věnována i pondělní epizoda detektivního seriálu Specialisté, kterou diváci mohu sledovat ve 20.20.

Roli dívky, která si je po noční party jistá, že jí někdo namíchal do pití omamující prostředek a následně ji znásilnil, přesvědčivě ztvárnila Eva Burešová. Aby příběh působil autenticky, točilo se v holešovickém klubu Mecca. Hrát podobné role nebývá pro herečky jednoduché. Do své postavy se vžijí a prožité pocity je mohou pronásledovat i po natáčení. Jak tato role k Evě Burešové, hvězdě pořadu Tvoje tvář má známý hlas, přišla¨? A jak se jí hrála?

Musela jste na kamerové zkoušky?

Nemusela. Roli mi nabídli po telefonu a já ji s radostí přijala. Moje první otázka byla: „Jak umřu?“ Nikdy jsem v žádné kriminálce nehrála a hrozně jsem se na to těšila!

 Jak se vám postava znásilněné dívky hrála?

Párkrát už jsem ztvárnila roli holky, která si prošla životním peklem. Hraje se to těžce, ale zároveň je to herecky vděčné. Samozřejmě v reálném životě bych si nic z toho, co musela moje postava zažít, nepřála. 

Dokázala jste se vžít do pocitů někoho, kdo prožije takové trauma?

Snažila jsem se. Znám spoustu podobných příběhů a je to velice smutné. Strašné, že se to vůbec děje. V tu chvíli, kdy jsem jako herečka na place, se samozřejmě snažím podat co nejdůvěryhodnější výkon. Upřímně, místy to vůbec nebylo příjemné. Jsem pozitivní, věčně vysmátý člověk. Ve chvílích, kdy se musím, ať už na place, nebo v divadle, rozbrečet, ze sebe vytáhnu emoce, které jsem už třeba dlouho neprožila. Může se tak stát, že se nechtíc dostanu do nepříjemné a mnohdy i smutné nálady. Naštěstí je to ale většinou za chvíli pryč a zůstane jen výkon na plátně, jevišti či televizní obrazovce. 

Ve scéně v autě ohrožujete potenciálního pachatele nožem. Šlo o skutečnou zbraň?

Této scény jsem se bála nejvíc. Když si ji zkoušíte doma, máte představu, že budete mít volnost pohybu, spoustu místa a času. Nakonec je ale všechno jinak. Musíte si hlídat světlo, kamery, hlasitost. Prostor v autě je opravdu hodně stísněný. Nůž byl sice otupený, ale všichni jsme věděli, že stačí jeden špatný pohyb, a budeme muset přeobsadit herce nebo přepsat konec dílu :-)

Seriál Specialisté běží každé pondělí ve 20:20 na Nově.

Podívejte se na poslední díl Specialistů.