DRAMATICKÉ VIDEO: Herečka ze Specialistů chtěla náročnou kaskadérskou scénu zvládnout sama!

Aktualizováno 18.05.2019


Pod okny psychoterapeutického centra je nalezena mrtvá dívka. V pondělním díle Specialistů je vidět i její pád z okna, který byl hodně náročný na natočení. Výsledek ovšem stojí za to. Podívejte se sami!

Psychoterapeutické centrum bylo umístěno do Resortu Šarlota v obci Prosečnice. Zdejším obyvatelům se tak naskytla nevídaná podívaná. Točila se tady scéna, kdy klientka centra, Sandra, padá z okna z výšky třinácti metrů.

Zdroj: TV Nova

Lze odtušit, že se tvůrci při natáčení neobešli bez pomoci kaskadérů. Nejprve se do okna postavila herečka, která byla jištěná lanky. Záhy ji ale vystřídala zkušená kaskadérka. A to i přesto, že Radka Caldová, která Sandru hrála, měla pro strach uděláno. „Od malička lezu po skalách, takže se výšek nebojím. Režisérovi jsem dokonce nejdřív navrhovala, že scénu zvládnu sama. On se tomu ale jen zasmál,“ říká. Scénář předepisoval, aby dívka z okna padala pozadu. Tvrdost dopadu mírnily papírové krabice, které byly ve vymezeném prostoru vyskládané do výšky dvou metrů. Bylo jich zhruba šest set, měly velikosti 50 x 50 cm a jejich instalace zabrala bezmála hodinu. Záběr se ale naštěstí podařilo natočit hned napoprvé.

„Padat na záda je obecně náročnější než popředu, kdy člověk vidí, kam a v jakou chvíli přesně dopadne, a může se na to rozložením těla připravit. Pro pád pozadu je potřeba krabic víc a musí sahat do větší výšky,“ objasňuje zákonitosti pádů kaskadér Luděk Jelen ze společnosti Double stunt team.

 

Premiérový díl seriálu Specialisté pod názvem Vzdušné zámky můžete sledovat už v pondělí 22. 4. ve 20:20 na Nově.