VRCHNÍ KOMISAŘ PAVEL VONDRÁČEK

Publikováno 21.10.2019

VRCHNÍ KOMISAŘ PAVEL VONDRÁČEK

Pavel byl vrchní komisař, v 71. dílu však kvůli převelení na policejní prezidium opustil seriál. Přestože se jen nerad tlačí do popředí, byl v týmu Specialistů jasným šéfem týmu, který nemusel zvyšovat hlas, aby byl vyslyšen – měl přirozenou autoritu. Pavel je rozvážný, ví, že každé slovo, které není dokonale promyšlené, může být navíc a způsobit nepříjemnosti. Často se staví do pozice tichého pozorovatele. Když je o něčem přesvědčený, nedá se ničím zastavit. Musí být ale skutečně přesvědčený, protože jenom napůl věci nedělá.

Jako dítě z dělnické rodiny zvládl Pavel maturitu s odřenýma ušima a snil o kariéře městského plánovače v Praze. Ale otcova brzká smrt tomu zabránila. Potřeboval existenční jistotu, aby se mohl starat o svou matku. Rozhodl se tedy jít k policii, kde brzo zatoužil po kariéře kriminalisty. To se mu také podařilo.


Celý svůj život strávil v Praze, ve městě, které nade vše miluje. Dal by se tedy bez problémů nazvat Pražákem z povolání. V hlavním městě zná každý kout, z fleku by mohl dělat průvodce. Velmi dobře zná také její dějiny a zvláštnosti. Pořád jej přitahuje stará Praha, Praha jeho dětství, Praha, kterou dneska již musíte hledat. Vůči novým trendům je nedůvěřivý, však již mnohé viděl přicházet a odcházet.


LENKA VONDRÁČKOVÁ

LENKA VONDRÁČKOVÁ

Lenka je Pavlova dcera a jediné dítě. Vyrůstá v Praze a studuje zde filozofii na Karlově…

Tým Specialistů čeká obrovská změna! Major Strouhal ji bude muset řešit už v příštím díle