VRCHNÍ KOMISAŘ PAVEL VONDRÁČEK (56)

VRCHNÍ KOMISAŘ PAVEL VONDRÁČEK (56)

Pavel je vrchní komisař. Přestože se jen nerad tlačí do popředí, je jasným šéfem týmu, který nemusí zvyšovat hlas, aby byl vyslyšen – má přirozenou autoritu. Pavel je rozvážný, ví, že každé slovo, které není dokonale promyšlené, může být navíc a způsobit nepříjemnosti. Často se staví do pozice tichého pozorovatele. Když je o něčem přesvědčený, nedá se ničím zastavit. Musí být ale skutečně přesvědčený, protože jenom napůl věci nedělá.

Jako dítě z dělnické rodiny zvládl Pavel maturitu s odřenýma ušima a snil o kariéře městského plánovače v Praze. Ale otcova brzká smrt tomu zabránila. Potřeboval existenční jistotu, aby se mohl starat o svou matku. Rozhodl se tedy jít k policii, kde brzo zatoužil po kariéře kriminalisty. To se mu také podařilo.


Celý svůj život strávil v Praze, ve městě, které nade vše miluje. Dal by se tedy bez problémů nazvat Pražákem z povolání. V hlavním městě zná každý kout, z fleku by mohl dělat průvodce. Velmi dobře zná také její dějiny a zvláštnosti. Pořád jej přitahuje stará Praha, Praha jeho dětství, Praha, kterou dneska již musíte hledat. Vůči novým trendům je nedůvěřivý, však již mnohé viděl přicházet a odcházet.

Ztracené dítě a mrtvola v kontejneru: Specialisté budou řešit hodně zamotaný případ!