MAJOR JOSEF STROUHAL

MAJOR JOSEF STROUHAL

Martin Dejdar

Major Strouhal je sebevědomý, má vysoké IQ a brilantní analytické myšlení. Na první dojem občas působí i trochu neomaleně, ale není to jeho záměr. Spoléhá se především sám na sebe, a tak působí jako SOLITÉR. Je zvyklý jednat přímo, rychle a jít rovnou k jádru věci. Všechno chce dotáhnout do konce. Když se zakousne do případu, je velmi urputný až „zabejčilý“! Nese všechny znaky perfekcionisty. Nemluví moc, a když už, tak projevuje smysl pro suchý humor.

KAPITÁN MARTIN KOVÁŘ

KAPITÁN MARTIN KOVÁŘ

Jiří Hána

Kapitán Martin Kovář nahradil v týmu Specialistů kapitána Čermáka, který zahynul ve službě, když byl postřelen. Do přestřelky se ale právě přimotal i Kovář, kterého pak diváci začali pravidelně vídat od 3. série. Kapitán Kovář je kolegiální, přátelský a silný v komunikaci s lidmi. Ke svému okolí totiž přistupuje bez předsudků. Ze svého dřívějšího působení na mravnostním oddělení má dodnes hodně kontaktů v podsvětí. Zná své limity a dokáže respektovat přirozené autority. Zároveň je přizpůsobivý, ale ne podlézavý.

KAPITÁNKA ZUZANA MÁJOVÁ

KAPITÁNKA ZUZANA MÁJOVÁ

Zuzana Kajnarová

Zuzana je komisařka a jediná žena v týmu. Nikdo by se však neměl nechat zmást jejím křehkým zjevem, skrývá se pod ním ctižádostivá a cílevědomá žena, vyškolená na policejní akademii. Nenechá se nikým oklamat a umí se skvěle prosadit.

KAPITÁN LUKÁŠ PANENKA

KAPITÁN LUKÁŠ PANENKA

Jakub Štáfek

Lukáš to v průběhu Specialistů dotáhl na hodnost kapitána, jinak je to ale takzvaně kluk z venkova. Pochází z Vrchlabí, malého města na kraji Krkonoš. Přetéká sebevědomím a myslí si, že je neodolatelný, ve výsledku však působí spíše dotěrně. To se týká obzvláště jeho účinku na ženy, zájem proto často zůstává jednostranný. Naštěstí si z odmítnutí těžkou hlavu nedělá.

KORONERKA IVA MALINKOVÁ

KORONERKA IVA MALINKOVÁ

Gabriela Míčová

Nová součást týmu Specialistů je koronerka Iva, které neřekne nikdo jinak než Malina. Iva vystudovala medicínu a víc než léčba živých lidí ji začala bavit patologie. Říká, že mrtví jsou nejlepší pacienti – nevymýšlejí si, neodmlouvají, nejsou hluční... Svou práci miluje a má jako většina jejích kolegů smysl pro suchý humor. Vdala se ještě na škole, manželství ale dlouho nevydrželo. Má z něj sedmnáctiletou dcerou Káju. S dcerou jsou si velmi blízké, parťačky, kamarádky. Ve volném čase si ráda chodí zaběhat.

VRCHNÍ KOMISAŘ PAVEL VONDRÁČEK

VRCHNÍ KOMISAŘ PAVEL VONDRÁČEK

David Prachař

Pavel byl vrchní komisař, v 71. dílu však kvůli převelení na policejní prezidium opustil seriál. Přestože se jen nerad tlačí do popředí, byl v týmu Specialistů jasným šéfem týmu, který nemusel zvyšovat hlas, aby byl vyslyšen – měl přirozenou autoritu. Pavel je rozvážný, ví, že každé slovo, které není dokonale promyšlené, může být navíc a způsobit nepříjemnosti. Často se staví do pozice tichého pozorovatele. Když je o něčem přesvědčený, nedá se ničím zastavit. Musí být ale skutečně přesvědčený, protože jenom napůl věci nedělá.

KAPITÁN JAROSLAV ČERMÁK

KAPITÁN JAROSLAV ČERMÁK

Jan Zadražil

Jaroslav Čermák byl rozvedený táta a milovník žen, který však kvůli své práci nemá na ženy moc čas. Jarda myslel vždy hodně analyticky a než udělal nějaký závěr, ještě jednou zapřemýšlel, jestli to je správně nebo ne. Nikdy se do ničeho nehnal po hlavě a víc přemýšlel, než mluvil. Při vyšetřování v 83. dílu byl však postřelen a na následky toho zemřel.

Z toho mrazí! Kapitánku Májovou v noci přepadl záhadný muž v kukle!