MAJOR JOSEF STROUHAL

MAJOR JOSEF STROUHAL

Martin Dejdar

Major Strouhal je sebevědomý, má vysoké IQ a brilantní analytické myšlení. Na první dojem občas působí i trochu neomaleně, ale není to jeho záměr. Spoléhá se především sám na sebe, a tak působí jako SOLITÉR. Je zvyklý jednat přímo, rychle a jít rovnou k jádru věci. Všechno chce dotáhnout do konce. Když se zakousne do případu, je velmi urputný až „zabejčilý“! Nese všechny znaky perfekcionisty. Nemluví moc, a když už, tak projevuje smysl pro suchý humor.

KORONERKA IVA MALINOVÁ (40)

KORONERKA IVA MALINOVÁ (40)

Gabriela Míčová

Nová součást týmu Specialistů je koronerka Iva, které neřekne nikdo jinak než Malina. Iva vystudovala medicínu a víc než léčba živých lidí ji začala bavit patologie. Říká, že mrtví jsou nejlepší pacienti – nevymýšlejí si, neodmlouvají, nejsou hluční... Svou práci miluje a má jako většina jejích kolegů smysl pro suchý humor. Vdala se ještě na škole, manželství ale dlouho nevydrželo. Má z něj sedmnáctiletou dcerou Káju. S dcerou jsou si velmi blízké, parťačky, kamarádky. Ve volném čase si ráda chodí zaběhat.

ZUZANA MÁJOVÁ (32)

ZUZANA MÁJOVÁ (32)

Zuzana Kajnarová

Zuzana je komisařka a jediná žena v týmu. Nikdo by se však neměl nechat zmást jejím křehkým zjevem, skrývá se pod ním ctižádostivá a cílevědomá žena, vyškolená na policejní akademii. Nenechá se nikým oklamat a umí se skvěle prosadit.

LUKÁŠ PANENKA (28)

LUKÁŠ PANENKA (28)

Jakub Štáfek

Lukáš je kandidát na komisaře a tzv. kluk z venkova. Pochází z Vrchlabí, malého města na kraji Krkonoš. Přetéká sebevědomím a myslí si, že je neodolatelný, ve výsledku však působí spíše dotěrně. To se týká obzvláště jeho účinku na ženy, zájem proto často zůstává jednostranný. Naštěstí si z odmítnutí těžkou hlavu nedělá.

JAROSLAV ČERMÁK (30)

JAROSLAV ČERMÁK (30)

Jan Zadražil

Jaroslav Čermák je rozvedený táta a milovník žen, který však kvůli své práci nemá na ženy moc čas. Jarda myslí hodně analyticky a než udělá nějaký závěr, ještě jednou zapřemýšlí, jestli to je správně nebo ne. Nikdy se do ničeho nežene po hlavě a víc přemýšlí, než mluví.

VRCHNÍ KOMISAŘ PAVEL VONDRÁČEK (56)

VRCHNÍ KOMISAŘ PAVEL VONDRÁČEK (56)

David Prachař

Pavel je vrchní komisař. Přestože se jen nerad tlačí do popředí, je jasným šéfem týmu, který nemusí zvyšovat hlas, aby byl vyslyšen – má přirozenou autoritu. Pavel je rozvážný, ví, že každé slovo, které není dokonale promyšlené, může být navíc a způsobit nepříjemnosti. Často se staví do pozice tichého pozorovatele. Když je o něčem přesvědčený, nedá se ničím zastavit. Musí být ale skutečně přesvědčený, protože jenom napůl věci nedělá.

Ztracené dítě a mrtvola v kontejneru: Specialisté budou řešit hodně zamotaný případ!