Scéna ze skutečné pitevny herce děsila. Zápach mrtvol byl nicotný v porovnání s tím, co se muselo udělat

Natáčet na místech, kde lidem hrůzou trne krev v žilách, je sama o sobě nepříjemná. O to horší je, když musí navíc podstoupit to, co se žádalo po herečce ze Specialistů. Není divu, že si hlavní aktérka vyžádala záskok.

Tentokrát naši hrdinové řešili záhadné úmrtí mladého studenta na pražském letišti. Ukázalo se, že šlo o – v dnešní době tak aktuální – pašování drog v trávicím traktu. Důležitou postavou této epizody byla koronerka, kterou hraje Gábina Míčová. Zásadní okamžiky se odehrávali na jejím pracovišti, na patologii. „Točilo se na skutečné patologii v ÚSL v Thomayerově nemocnici. Prostor byl řádně vydezinfikován a vyčištěn, přesto v něm přetrvával pro pitevnu tak typický zápach. Vše je zde reálné – nástroje okolo apod. Herci epizodních rolí a komparzisté leží na stolech, kde jindy opravdu spočívají mrtvoly,“ uvádí producentka seriálu.

Specialisté - 65. díl - Chlad - 6
Zdroj: TV Nova

V pitevně došlo k přepadení koronerky, kdy ji pachatel omámil a zavřel do mrazáku pro mrtvoly. A právě do něj musela zamířit i herečka. Být v boxu chvíli zavřený a ještě ležet na lehátku, kde před nedlouhou dobou byla skutečná mrtvola, je vskutku pro otrlejší nátury. Není divu, že si představitelka koronerky pro tuto scénu vyžádala záskok. Na lehátku sice leží, avšak v momentě, kdy ji diváci vidí vjíždět do boxu, se už vystřídala s dublérkou. Nechtěla být uvnitř zavřená a pochopí to i ten, kdo se stísněných prostorů neobává. V momentech, kdy jsou dveře boxu otevřeny, je na lehátku opět herečka. Výměnu divák pochopitelně nepostřehne.

Vstřícné gesto přišlo i pro komparzisty, kteří jsou vidět při záběru do plného mrazáku na mrtvé. Nemuseli ležet na inkriminovaných lehátkách, která jsou zde mrtvým určena. "Uvelebit" se mohli na zcela normálních nemocničních lehátkách, která byla do boxu vložena jen pro účely natáčení.

112

GALERIE: Specialisté natáčejí na pitevně

Zdroj: TV Nova

Specialisté natáčejí na pitevně - 8

Hodnocení:


Seriál Specialisté můžete sledovat každé pondělí ve 20:20 na TV Nova.


kar