Nejdražší epizoda seriálu? Specialisté zrušili auto za milion korun!

Aktualizováno 1.10. 2018 14:37
Zdroj: TV Nova

Děsivá honička luxusních aut, hec dvou mladých kluků a na jejím konci jeden vyhaslý život a sporťák na maděru. Takový obrázek nabídnou první minuty nového dílu seriálu Specialisté. Jízda na plný plyn se stane osudnou postavě, kterou ztvárňuje Patrik Děrgel, současná hvězda show Tvoje tvář má známý hlas!

Přehrát poslední díl

„Má zlomené snad všechny kosti v těle, o život ho připravil zlomený vaz,“ konstatuje koronerka Malinková v podání Gabriely Míčové. Smrt postavy Patrika Děrgela ale nebude náhoda, nýbrž dobře naplánovaná vražda a na konci vyšetřování specialistů Zuzany Kajnarové a Jana Zadražila šokující rozuzlení.

Speciliasté - Plný plyn - 2
Zdroj: TV Nova

Ačkoliv s jeho seriálovou postavou Tonyho by rozhodně nikdo neměnil, Patrikovi Děrgelovi během natáčení záviděli všichni. Povozit si zadek v luxusním BMW Z4 totiž chtěl každý. „Fakt mě to bavilo, takové auto jsem ještě neřídil, zkusil jsem si v něm rychlou jízdu a byla to paráda. Bylo mi líto, že jsem ho pak rozsekal,“ vzpomíná na natáčení Patrik Děrgel, který v seriálu proměnil luxusní sporťák v pomačkanou plechovku. A i když se herec se herec nepovažuje za nejlepšího řidiče, čekala ho na place mnohem větší výzva. „Já si nemyslím, že jsem úplně špatný řidič, ale řekl bych, že v mém případě je to spíš otázka štěstí, že jsem ještě nikdy neboural. Tohle mohla být moje první bouračka, kdyby to tam za mě nenapálil kaskadér,“ prozradil Děrgel s tím, že nejtěžší úloha tohoto natáčení na něj čekala jinde než za volantem. „Je tam scéna, kdy jako mrtvý ležím vedle toho bavoráku úplně zřízený a nade mnou se sklání můj kolega ze šatny Národního divadla David Prachař. To byl vtipný moment, který jsme měli problém ustát,“ zasmál se při vzpomínce.

Speciliasté - Plný plyn - 6
Zdroj: TV Nova

Před nelehkým úkolem stála i produkce seriálu: Sehnat dva naprosto totožné bavoráky Z4. „Jeden vůz jsme měli na záběry rychlé jízdy, druhý jsme potřebovali zničit tak, aby vypadalo autenticky jako po srážce ve vysoké rychlosti,“ prozradil zdroj z natáčení. Jenomže pro Specialisty nic není problém. „Jeden z vozů jsme zapůjčili a druhý našli na vrakovišti. I když bylo už nabourané, ještě jsme mu trochu pomohli, rozbili jsme čelní sklo a zdemolovali dveře. Jeho hodnota i tak byla pořád vysoká,“ dodal zdroj.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:TV Nova