CELÝ DÍL SPECIALISTŮ: Jak z hollywoodského filmu? Ruská mafie, dvojitý agent a život Specialistů v ohrožení!

Specialisté - Staří přátelé - 5
Zdroj: TV Nova

Třetí díl premiérové řady kriminálního seriálu Specialisté ukázal, jak nebezpečné může být zaplést se s mafií. A ještě s ruskou! Tým vyšetřovatelů měl plné ruce práce. Žádní svědkové, žádné důkazy. Jenom nervy nadranc. A tak se rozhodli k šílenému kroku. Jak jim pomohl dvojitý agent?

Přehrát poslední díl

Majitel ruské restaurace Berjozka, Viktor Olejnikov, je zastřelen při potyčce s vymahači výpalného. Vymahačům šéfuje Turobin, bývalý armádní důstojník ze Sevastopolu. Nikdo z vydíraných restauratérů však vůči Turobinovi nechce ani vypovídat, ani svědčit. Mají strach. Pouze syn jednoho majitele je ochoten s kriminalisty spolupracovat. A ten jim dá echo, když si má Torubin přijet pro další splátku. Turobina se podaří zadržet přímo při činu, avšak majitel podniku ze strachu kriminalistům tvrdí, že pouze vracel půjčku.

Specialisté - Staří přátelé - 2
Zdroj: TV Nova

Kriminalisté nemají proti Torubinovi žádné důkazy. Jediným důkazem je krev z potyčky u Berjozky, ovšem zraněný vymahač zmizel, nelze ho najít. Vondráček si vzpomene, že jméno Turobin zmínil kdysi při výsleších Pokorný, jeho starý známý a pachatel z loupeže v klenotnictví. Pokorný, který je ve vězení, potvrdí Vondráčkovi, že se s Turobinem dobře zná z Ukrajiny, dokonce kvůli němu byl ve vazbě.
17

GALERIE: Specialisté 4 díl - Staří přátelé

Zdroj: TV Nova

Specialisté - Staří přátelé - 7

Hodnocení:


Vondráček dostane nápad použít Pokorného jako návnadu. Pokorný má totiž Turobinovu důvěru, neboť jej tenkrát neudal. Vondráček nabídne Pokornému snížení trestu, ten souhlasí. Spojí se s Turobinem a tvrdí mu, že má na kriminálce informátora který jej může zásobovat informacemi. Turobin na návnadu skočí, chce koupit kopii svého vyšetřovacího spisu, aby se dostal k citlivým informacím o svých vyšetřovatelích.

Ukáže se, že Pokorný hraje vlastní hru: opatří si pas a letenku a s Turobinovým milionem chce zmizet do zahraničí jak Turobinovi, tak kriminalistům. Turobin jej však prokoukne, kriminalisté taky, a v garážích na letišti se strhne závěrečná přestřelka, při které je zraněn Vondráček, avšak ruský gang je zatčen a sám Turobin zastřelen Pokorným.

♦ Na celý díl se můžete podívat ZDE!

Napínavé a emocionální příběhy Specialistů z reálného prostředí sledujte každé pondělí od 20:20 hodin.
 

TV Nova