Tým Specialistů má novou posilu! Kdo je kapitán Kovář?

Aktualizováno 02.08.2019

Jiří Hána ve Specialistech
Zdroj: TV Nova

V posledním díle před prázdninami diváci seriálu Specialisté truchlili nad smrtí oblíbeného kriminalisty Jaroslava Čermáka. Nyní tým Specialistů doplní nová postava! Z mravnostního oddělení přichází na oddělení pražské kriminálky kapitán Martin Kovář, kterého ztvárňuje Jiří Hána.

V posledním předprázdninovém dílu zasadil osud týmu Specialistů nelítostnou ránu. Při policejním zásahu byl postřelen kapitán Čermák (Jan Zadražil) a svým zraněním na místě podlehl. Krom smutku, který kriminalisty pohltil, zůstala ve vzduchu viset i otázka, kdo obsadí místo po zesnulém kolegovi. Odpověď na ni divákům přinese hned první epizoda, kterou Specialisté sebevědomě vkročí do podzimní sezóny. Kapitán Kovář (Jiří Hána) se již v seriálu mihl. Právě on se víceméně náhodou přimotal k nešťastné přestřelce a zneškodnil vraha kapitána Čermáka.

Zdroj: TV Nova

Jaký tento nově příchozí policista je? Kolegiální, přátelský a silný v komunikaci s lidmi. Ke svému okolí totiž přistupuje bez předsudků. Ze svého dřívějšího působení na mravnostním oddělení má dodnes hodně kontaktů v podsvětí. Zná své limity a dokáže respektovat přirozené autority. Zároveň je přizpůsobivý, ale ne podlézavý.

„Nehraji žádného tvrdého policistu nebo ´bombarďáka´, který vše vyřeší hned, jakmile dorazí na místo činu. Než se moje seriálová postava k něčemu vyjádří, dobře si to rozmyslí. Nedělá unáhlené závěry. Většinou si zachovává chladnou hlavu a situace řeší s nadhledem a rozvahou,“ uvádí Jiří Hána a přiznává, že je mu tento přístup blízký. „Cítím z ní velkou pokoru a lidskost. Doufám, že se mi ji podaří ztvárnit tak, aby působila stejně i na diváky,“ dodává.

Zdroj: TV Nova

Martin Kovář je velmi technicky zdatný a vynikající střelec, za což si u svých kolegů vyslouží velký respekt. Se Strouhalem (Martin Dejdar) se znají dlouho a váží si jeden druhého. Nikdy spolu ale nepracovali, a tak postupně vyplave na povrch, že mají většinou rozdílné pohledy na řešení případů. Zatímco Strouhala vede logika, Martin se řídí víc empatií. S kolegou Lukášem (Jakub Štáfek) se Kovář rychle spřátelí, oba jsou totiž vtipálci. Zajímavé to bude s kapitánkou Zuzanou Májovou (Zuzana Kajnarová). Tu respektuje jako kolegyni, ale zároveň se mu velmi líbí jako žena. Má pro ni slabost. Nechme se překvapit, zda půjde pouze o slabost jednostrannou…

Seriál Specialisté už od 26. srpna každé pondělí na Nově.
 


Roztržky v kabině i u Specialistů. Po odchodu Zuzany se vyšetřování smrti fotbalového agenta pořádně vyostří!