Druhé případy týmu SPECIALISTŮ

 

12. díl|Past

Bohatý stavební podnikatel Jiří Dvořák zmizel beze stopy. Jeho žena Karin požádá policii o pomoc. Již několik týdnů někdo terorizoval jejího muže anonymními telefonáty, ale oba manželé je brali na lehkou váhu. Krátce poté je nalezen zastřelený Jiří Dvořák v kufru své luxusní limuzíny. Podezření vede tým Specialistů k manželům Bémovým, kteří viní Dvořáka z požáru na jejich statku. Došlo k němu poté, co mu odmítli prodat pozemek, na němž by postavil luxusní hotel.

Také sama Karin by mohla mít motiv. Po smrti svého muže zdědí celý jeho majetek. Dvořákův bratr Alexandr nenechá na švagrové nit suchou. Druhý vražedný útok je však namířen přímo na Karin. Čermák je naštěstí u toho a zachrání ji. Specialisté se domnívají, že je za tímto pokusem Alexandr, který vraždou pověřil svého šoféra...

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

11. díl|Smrtící hra

Nad ránem je v činžovním domě ve svém bytě zastřelen majitel úspěšné realitní kanceláře – Ivo Bulan. Specialisté zjišťují, že někdo střílel z protějšího domu určeného k demolici. Kdo věděl o Bulanovu nočním televizním rituálu? A kdo s ním strávil v bytě noc?

Nepřátel měl Bulan hodně. Zákeřně vykořisťoval své podřízené a jeden z propuštěných makléřů mu posílal výhružné dopisy. Kriminalisté zjišťují, že Bulan měl poměr se svou kolegyní Petrou Seifertovou. Petřin nezaměstnaný manžel a dcera Klára velmi trpí rozvrácenými rodinnými poměry. Namířil zbraň proti Bulanovi zahořklý manžel? A přehlížela Bulanova manželka aféru svého manžela skutečně tak lehce, jak tvrdí? A co zprvu prostince se jevící bezdomovec Mates, který strávil noc v domě určeném k demolici? Mluví pravdu, nebo skrývá nějaké tajemství...?

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

10. díl|Šmírák

Dceru majora Vondráčka, Lenku, obtěžuje už několik dní po telefonu anonymní volající. Situace je mnohem vážnější, než zpočátku vypadá. Neznámý srazí autem Lenčina přítele, který skončí s těžkým zraněním v nemocnici. Lenka je v nebezpečí. Do redakce, kde pracuje, je proto v utajení nasazena Specialistka Zuzana. Podaří se jí odhalit identitu nebezpečného stalkera ještě dříve, než znovu zaútočí?

Na novou fotografku po boku Lenky žárlivě reaguje především fotograf Jiří Rusnák. Po flirtu na posledním vánočním večírku mu dala Lenka najevo, že pro ni vztah s ním nepřichází v úvahu. Vyjde najevo, že šéfredaktor Jan Sládek vede dvojí život. Ukrývá se snad za zbabělými telefonáty on? Situace se přiostří, když stalker zaútočí na samotného Vondráčka…

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

9. díl|Mrtvým se nic nedaruje

Dědictví se nabývá okamžikem smrti zůstavitele. Nicméně vždy musí proběhnout dědické řízení, aby se autoritativně určilo, kdo je dědicem a co dědí. Dědické řízení probíhá za povinné účasti notářů, kteří jsou soudem pověřováni, aby v těchto řízeních činili úkony soudu. Jenomže téměř vždycky dědictví vyústí spor.

Na hřbitově je nalezena mrtvola starého Hartla. Jeho přítel z mládí se vrátil po letech do Česka, aby zde uspořádal výstavu obrazů. On sám, jeho synovec, galerista i opatrovník měli všichni dobrý důvod k tomu Hartla odstranit. Podaří se Specialistům vypátrat, jak souvisí dávná milostná historie s vraždou? A proč se starý galerista rozhodne panu Hartlovi odkázat všechny své obrazy v hodnotě několika milionů českých korun, když mu před 50 lety zničil život?

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

8. díl|Desetiboj

I Specialisté se musí udržovat v kondici, a tak jezdí pravidelně na tréninky. Během jednoho takového cvičení vyzve Lukáš Panenka na souboj olympionika a desetibojaře Berana. Ten však brzy zkolabuje při běhu a je odvezen v bezvědomí do nemocnice. Lékařské testy odhalí, že užíval dopingové látky, které mu poškodily srdce. O dvě hodiny později je Beranův osobní lékař MUDr. Habart nalezen doma se zlomeným vazem. Podezřelými z jeho smrti jsou Beranův trenér Říman, který kdysi sám čelil podezření z dopingového skandálu, nebo ambiciózní sportovní agentka Kazdová.

Klíčem k odhalení pravdy bude zjištění, kdo Beranovi zakázaný doping skutečně podával!

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

7. díl|Zločin bez trestu

Na hřbitově nad ránem nalezne důchodce mrtvou Annu Kubíkovou. Mladou ženu někdo bodnul – vykrvácela a zemřela. Vražedná zbraň se nenašla. Specialisté zjistí, že zavražděná dala nedávno výpověď z bytu i z práce. Dozvídají se také, že na místě, kde Kubíková zemřela, stál stánek s občerstvením, jehož majitel byl před pěti lety zavražděn mladým párem feťáků, kteří zatím nebyli dopadeni. Díky náramku, který se tehdy ve stánku našel, se Vondráček dostane k bývalému boxerovi Bodo Látalovi. Podezřelým se stává i bývalý přítel Kubíkové, politik Radim Rajchl…

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

6. díl|Na scestí

Pavla Vondráčka nečekaně dožene jeho vlastní minulost. Bývalý policista Rýdl zavraždil svou manželku a uprchl z vězení. Když jej Vondráček před lety zatýkal, Rýdl mu přísahal pomstu. Ale za co? Že by za tím byly fámy, že tenkrát měl něco s jeho manželkou? A utekl opravdu kvůli pomstě?

Vondráček se snaží vcítit do mysli uprchlíka. Chce se pomstít pouze jemu, nebo jsou také Rýdlova švagrová a její malá dcerka v nebezpečí? Zdá se, že uprchlík má všechny trumfy v ruce. Odláká Vondráčka na špatné místo, vezme švagrovou jako rukojmí a jede za její dcerou! Pro tým vyšetřovatelů začíná závod s časem…

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

5. díl|Dvojí život

Zuzana čeká v baru na svého přítele Tomáše Ulrycha a náhodně se seznámí se sympatickým mladíkem Markem Borským. Mladý muž ji pozve na drink. Když ji pak ospalou vyprovází k autu, pokusí se ji zatáhnout do temného průjezdu, ale Zuzana se mu ubrání. Druhý den najdou v temném dvoře mrtvolu mladé dívky v Zuzanině věku. Specialisté zjistí, že oběť byla sexuálně zneužita, ale na jejím těle se nenajdou stopy zápasu. Jedinou stopou po vrahovi je manžetový knoflíček – stejný zahlédla Zuzana na Markově košili.

Kriminalisté začnou po Markovi pátrat na základě Zuzanina identikitu. Zjistí, že vrah nejprve omámil svou oběť drogou – látkou, která se používá v medicíně pro určitý druh narkóz. Marek Borský se mezitím v baru seznámí s další mladou dívkou a průběh jejich setkání je naprosto stejný jako se Zuzanou. Když dívce koupí drink, naleje do něj z lahvičky uspávací drogu. Dívka má však štěstí, protože ji v baru vyhledá její kolega, a neúspěšný Marek odejde.

Kriminalisté pátrají v nemocnicích a v seznamech reprezentantů farmaceutických firem. Marek se dozvídá, že jsou mu na stopě – uvidí svůj portrét v novinách a zahlédne v nemocnici Zuzanu. Zuzana se rozhodla Marka vypátrat za každou cenu a bere případ velmi osobně. Marek ji pronásleduje a zjistí, kde bydlí…

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

4. díl|Staří přátelé

Majitel ruské restaurace Berjozka, Viktor Olejnikov, je zastřelen při potyčce s vymahači výpalného. Lužkov, jeden z vymahačů, byl zraněn a nechal na místě činu krevní stopy. Vymahačům šéfuje Turobin, bývalý armádní důstojník ze Sevastopolu. Nikdo z vydíraných restauratérů však vůči Turobinovi nechce ani vypovídat, ani svědčit. Mají strach. Pouze syn jednoho majitele je ochoten s kriminalisty spolupracovat a dá jim echo, když si má Torubin přijet pro další splátku. Turobina se podaří zadržet přímo při činu, avšak majitel podniku ze strachu kriminalistům tvrdí, že pouze Torubinovi vracel půjčku.

Kriminalisté nemají proti Torubinovi skoro žádné důkazy! Jediným důkazem je krev z potyčky u Berjozky, ovšem zraněný vymahač zmizel, nelze ho najít.

Vondráček si vzpomene, že jméno Turobin zmínil kdysi při výsleších Pokorný, jeho starý známý a pachatel z loupeže v klenotnictví (viz. 1.díl 1. série). Pokorný, který je ve vězení, potvrdí Vondráčkovi, že se s Turobinem dobře zná z Ukrajiny, dokonce kvůli němu byl ve vazbě...

Vondráček dostane nápad použít Pokorného jako návnadu. Pokorný má totiž Turobinovu důvěru, neboť jej tenkrát neudal. Vondráček nabídne Pokornému snížení trestu...

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

3. díl|Janova láska

Pavla Bínová, mladá žena a matka sedmileté Adélky, je nalezena ve svém bytě zavražděná. Specialisté se sešli na místě činu a provádějí první úkony, které by měly vést k odhalení vraha. Pavla Vondráčka bolí zub, takže je značně podrážděný a těžko snáší řeči upovídané sousedky Málkové, která kriminalistům vykládá kdeco, jen ne to, co je pro případ důležité. Jan Lorenc mezitím objeví ve sklepení domu schovanou sedmiletou Adélku. Vzápětí se setkává s dětskou psycholožkou Klárou Žákovskou, kterou zná už z dřívějších dob, a společně zjišťují, že holčička mohla být svědkyní vraždy své matky. Je tudíž potřeba postupovat velmi opatrně, aby dítěti nebylo způsobeno další trauma. Klára Janovi účinně pomáhá a Jan si uvědomuje, že kdyby se mu ve službě něco stalo, jeho syn Míša byl zůstal stejně opuštěný a bezbranný jako zůstala Adélka. Jan už také dlouho ví, že mu náročná práce u kriminálky znemožňuje navázat s Míšou blízký vztah – nikdy nemá dost na času na věci, které jsou pro jeho syna podstatné.

Kriminalisté vyslýchají milence Pavly Bínové a později najdou i jejího bývalého manžela, otce Adélky, Patrika Zdobinského. Zuzaně Májové se shodou okolností dostane do rukou důkaz o tom, že Zdobinský při výslechu lhal ohledně svého alibi, ale protože získání důkazu nebylo z právního hlediska v pořádku, kvůli zásahu obhájce JUDr. Jiráka musí být Zdobinský propuštěn.

Jan se mezitím sbližuje s Klárou – spojuje je dávná sympatie i vztah k dětem. Ten se ještě umocní, když v bulvárním plátku vyjde článek, který Adélku přímo ohrožuje na životě. Píše se v něm, že Adélka možná viděla vraha…

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

2. díl|Dívky

Poblíž dálnice je zastřelen obchodní zástupce Oldřich Maixner. Specialisté brzy zjistí, že si Maixner nelegálně přivydělával jako kurýr překupníků s neokolkovanými cigaretami. Při náhodném zásahu se Specialistům podaří překupníky zatknout, ale pomocí výslechů i důkazního materiálu přijdou na to, že překupníci Maixnera nezabili. V podezření se naopak ocitnou dvě stopařky, které Maixner v osudnou noc vezl.

Poručík Lukáš Panenka se chystá na dovolenou, tudíž se zátahu na překupníky neúčastní a není ani informován o vývoji případu. V nonstop herně se seznámí se dvěma dívkami a vzhledem k narůstajícím sympatiím k jedné z nich je pozve do svého bytu. Nemá ovšem tušení, že jde právě o ony dvě hledané stopařky. A netuší ani to, že dívky jeho pozvání přijaly proto, aby se po vraždě Maixnera mohly někde schovat. Při první příležitosti Lukáše v jeho bytě uvězní a drží ho jako rukojmí…

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

1. díl|Krevní pouto

V noci dojde k loupežnému přepadení autobazaru, při kterém je postřelen jeho zaměstnanec Alfons Halbich. Téže noci nečekaně přichází do bytu Zuzany Májové její mladší bratr Tobiáš, který studuje produktový design na Střední škole umění a designu v Brně. Tobiáš tvrdí, že má v Praze pohovor, který mu po maturitě zajistí zaměstnání, ale Zuzana postupně zjišťuje, že jí Tobiáš lže a že je pravděpodobně zapletený do loupežného přepadení autobazaru.

Dva Tobiášovi spolupachatelé Tobiáše usilovně hledají, protože jim v panice a zmatku po loupežném přepadení ujel i s ukradenými penězi. Neopatrná prodavačka ze Zuzanina sousedství jim bez zlého úmyslu prozradí, kde Zuzana bydlí.

K dovršení všeho se Zuzana dozví, že postřelený Halbich zemřel, tudíž její bratr Tobiáš je teď zapletený nejen do loupežného přepadení, ale i do vraždy…

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

První případy týmu SPECIALISTŮ

 

8. díl|Popáleniny

V historickém domě, kde probíhala rekonstrukce, vypukne požár. Rekonstrukci prováděla stavební firma Kamila Pauluse. Při požáru zahynula jeho dcera a vnučka Šarlota byla vážně zraněna.

Tým Pavla Vondráčka záhy zjišťuje, že šlo o žhářství, ale není jasné, kdo dům zapálil a proč. Brzy objeví správce domu Evžena Friče, který se chová podezřele a cosi tají, takže se kriminalisté začnou domnívat, že Frič dům zapálil, aby se Paulusovi pomstil. Ve hře je i podezření, že někdo dům zapálil proto, aby byli utajeni zahraniční dělníci, kteří na stavbě pracovali.

Lukáš se náhodou seznámí s podnikatelem Bábkem, od něhož zjistí, že třetím možným motivem by mohl být konkurenční boj mezi stavebními firmami. A právě tato stopa zavede Pavla Vondráčka až na stavební odbor magistrátu, kde se setkává s úředníkem Rejneckým. I chování tohoto muže je krajně podezřelé a podezření ještě zesílí, když Pavel zjistí, že Státní zastupitelství nemá ani nejmenší zájem, aby bylo pátrání vedeno zrovna tímto směrem.

Překvapivým zlomem ve vyšetřování je sebevražda Kamila Pauluse, kterou Paulus odůvodňuje v dopise na rozloučenou černým svědomím. Zapálil prý dům ze zištných důvodů, ale nenapadlo ho, že oběťmi budou jeho dcera a vnučka, a neunesl tíhu své viny. Policejní lékařka však sebevraždu záhy vyloučí...

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

 

7. díl|Burzovní horečka

Na Vysoké škole ekonomické je zavražděn profesor Jáchym Bergr, o kterém bylo známo, že dělal také ekonomického poradce několika různým firmám.

Tým Pavla Vondráčka zjistí, že se těsně před vraždou v Bergrově kanceláři pohybovali tři studenti – Daniela Procházková, Jonáš Lehečka a Denis Gelnar. Vyslýchají také Bergrovu sekretářku Kristýnu Lajtnerovou, ale ta má jednoznačně alibi.

Tři studenti jezdí v drahých autech a v areálu staré továrny mají zařízenou luxusní kancelář. Na VŠE se o nich povídá, že úspěšně spekulují na burze, kriminalistům však řeknou, že si vydělávají slušné peníze podnikovým poradenstvím. Lukáš Panenka je světem velkých financí fascinován, a dokonce si koupí i akcie firmy, která je do případu zapletena. Jan Lorenc odhalí, že jim studenti lžou a že tajné informace, se kterými spekulují na finančních trzích, pocházely z Bergrova počítače, odkud je studenti kradli.

Ale ve hře je i druhý motiv – Jáchym Bergr byl velkým svůdcem žen, a tak se nedá vyloučit ani vražda ze žárlivosti. Zuzana jde o vraždě Bergra informovat Bergrovu ženu Angeliku, která se zdá touto skutečností zcela zlomená.

Pavel s Lukášem jdou do areálu staré továrny, kde najdou zastřeleného Jonáše Lehečku...

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

 

6. díl|Poslední blues

Majitel diskoték Řehák se dostane do sporu s magistrátním úředníkem Fišerem. Ten po něm chce peníze za to, že mu pomáhá. Poperou se, Fišer Řeháka zraní a sebere mu z trezoru peníze. Dožene ho Řehákův člen ochranky a zmlátí jej.

Ráno je nalezena Fišerova mrtvola na ulici před Řehákovým domem. Pitva ukáže, že byl zmlácen, ale že ho usmrtilo nějaké těžké vozidlo, dodávka nebo SUV.

V podezření je Řehák, který má na hlavě zranění, ale popírá, že by Fišer u něj ten večer byl. V podezření je také mladý ochrankář, který Řeháka doprovázel. Fišera zmlátil, okradl o Řehákovy peníze a před policií se pokoušel uprchnout. A v podezření je i kavárník Šulc, bývalý přítel mladičké Anety, současné Fišerovy milenky – kterou ovšem ve svém podniku stále zaměstnává. Je možné, že na Fišera stále ještě žárlí, a kromě toho Fišer se po něm a jeho podniku vozil a chtěl po něm výpalné.

Vyšetřování odhalí, že Fišer si žil na vysoké noze. Bral od podnikatelů vysoké úplatky za to, že je chránil před kontrolami a pokutami a naopak těm, kdo mu neplatili, jako Šulc, dokázal značně znepříjemnit život...

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

5. díl|Služby z lásky

Sebevědomý bohatý investor Roman Krušina a jeho dávný přítel, majitel lihovaru Alex Born, se setkávají na střeše jedné z nejvyšších budov ve městě. Kdysi tu vysedávali jako studenti a snili o své budoucnosti, teď jsou z nich obchodní partneři. Krušina chce po Bornovi, aby mu vrátil dluh, který se časem vyšplhal do milionových částek, a Born ho žádá ve jménu jejich starého přátelství o odklad. Krušina je ale tvrdý a nechce se nechat obměkčit. Navíc je mezi nimi osobní zášť. Aby Krušina Borna ranil, řekne mu informaci, která ho rozběsní a jejich setkání na střeše končí rvačkou.

Na kriminálce se dozvídají, že někdo spadl z mrakodrapu. A vzhledem k tomu, že jde o Romana Krušinu, dá se předpokládat, že nešlo o sebevraždu. Vondráčkův tým se dává do vyšetřování. Na střeše najdou stopu, která je dovede do Bornova lihovaru. Zatímco Vondráček vyslíchá Borna, Lukáš se seznámí s Bornovou dcerou Annou. Dozví se, že Krušinu znala a že jeho smrti ani trochu nelituje. Zuzana pátrá v Krušinově vile, seznamuje se s jeho manželkou a synem Michaelem. V Krušinově kanceláři narazí na zaměstnance Pachla, který se pokoušel stopit svoji nedávnou výpověď. Vyjde najevo, že Krušina ho chtěl vyhodit a znemožnit mu práci v oboru. Policie zjistí podle stop zápasu na Bornově bundě, že s ním na střeše byl on. Born je zadržen pro podezření z vraždy. Zvláštní je, že když se to dozví Helena Krušinová, řekne policii, že zahlédla před mrakodrapem v době vraždy Krušinova zaměstnance Pachla. Policisté mají podezření, že Helena Krušinová někoho kryje...

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

4. díl|Poslední sbohem

Mladá žena, Monika Třeštíková, manželka bohatého speditéra, spadne na Hlavním nádraží pod jedoucí vlak a zahyne. Nejdříve to vypadá na sebevraždu či náhodu, ale indicie brzy začnou svědčit o tom, že jí pod vlak někdo pomohl.

Jediný svědek, bezdomovec Ludva, odmítne cokoliv říct, ale je jasné, že cosi viděl a zřejmě zná i totožnost vraha. Kolem mladé ženy se objevují další podezřelé okolnosti. Podle manžela nemohla otěhotnět, ale pitva ukáže, že byla těhotná. Její sestra policii přizná, že Monika měla milence, kterého několik týdnů předtím opustila. Její tchýně ji nenávidí a ani její sestra není mimo podezření: má dluhy a kdysi s jejím manželem chodila – právě zavražděná jí ho před lety přebrala. A nakonec se ukáže, že Monika byla těhotná právě se svým milencem, neboť manžel je neplodný.

Bezdomovec Ludva je během vyšetřování zastřelen, podezření, že vraha znal a pokoušel se jej vydírat je tedy stále silnější. Podezřelých je hodně, všichni mají motiv. Milenec a otec dítěte v jedné osobě proto, že se s Monikou v den vraždy pohádal a nechtěl, aby ho připravila o dítě. Manžel, protože nesnesl, že Monika je těhotná s jiným, ani že ho Monika chtěla opustit. A tchýně, protože zničila jejímu synovi život…

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

3. díl|Temné touhy

V chatové osadě na okraji Prahy dojde k vraždě Tomáše Morávka, mladého muže, který ostatním chatařům, vesměs důchodcům, připadal značně neortodoxní.

Pavel Vondráček se svým týmem brzy zjišťuje, že Tomáše Morávka v chatové osadě nenáviděl skoro každý, až na šestnáctiletou Naďu Vilímkovou, jejíž chování se Zuzaně zdá od začátku podivné – dívka je přehnaně plachá a vykazuje známky sebepoškozování. Po smrti matky žije sama se svým otcem Jindřichem Vilímkem, dost drsným a jednoduchým mužem, jehož snahy postarat se o dceru a najít s ní společnou řeč jsou natolik neohrabané, že vzbudí podezření, že Naďu sexuálně zneužívá.

Všichni chataři v osadě policii lžou nebo neříkají celou pravdu, a tak Pavel Vondráček, kterému se kvůli počasí nepodařilo vyčerpat celou dovolenou, dostane nápad, že se na pár dní nastěhuje do chaty po zavražděném Tomáši Morávkovi a bude předstírat, že je také jen obyčejným chatařem, a nikoli kriminalistou. Chce tím způsobem získat od chatařů informace, které by vyšetřování posunuly dál…

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

2. díl|Vražda taxikáře

V centru Prahy je ve Vltavě nalezeno tělo utopeného mladého muže. Brzy vychází najevo, že jde o Michala Krátkého, zaměstnance taxislužby, který nebyl utopen, ale zastřelen. Navíc k jeho mrtvému tělu bylo přivázáno těžké kovové víko od kanálu, aby mrtvola nevyplavala na hladinu.

Kriminalistický tým v sestavě Pavel Vondráček, Zuzana Májová, Jan Lorenc a Lukáš Panenka se ujímá řešení případu. Jeden taxikář už totiž nedávno zavražděn byl a pěti dalším sice byla ukradena auta, ale naštěstí vyvázli živí.

Vyšetřování přivádí kriminalistický tým mezi taxikáře, jejichž vztahy často nejsou příliš korektní – hamižnost, závist, přetvářka. Ale potkávají tu i slušné chlapy, kteří se upřímně snaží policii pomoci. Majitelka taxislužby Hana Tylerová je přivede na stopu Michalova spolubydlícího Felixe, který společně s autoopravářem Bernickým prodává auta, co byla taxikářům ukradena.

Mezitím mezi šéfem kriminalistů Pavlem Vondráčkem a jeho dcerou Lenkou probíhá konflikt, protože Pavlovi se nelíbí, jakým způsobem Lenka dělá svou novinářskou práci pro místní noviny.

Když je přepadena další taxikářka, Lukáše s Janem přivede vyšetřování do dílny autoopraváře Bernického...

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste

1. díl|Útěk podle jízdního řádu

Seznamte se s ústřední čtveřicí policistů – Pavlem Vondráčkem, Lukášem Panenkou, Zuzanou Májovou a Janem Lorenzem.

Pavel Vondráček, šéf týmu, si do práce přinesl oblek, protože se chystá na velkou událost – jeho dcera má převzít novinářskou cenu. Mezitím se na jiném místě v Praze dvojice mužů chystá k loupežnému přepadení. Mladší z dvojice je nervově labilní. K loupežnému přepadení dojde v malém zlatnictví. Zatímco mladý zlatník sype brilianty do brašny zlodějů, vejde jeho otec, majitel zlatnictví, a pokusí se zapnout poplašné zařízení. Nepodaří se mu to, protože po něm mladší ze zlodějů vystřelí. Zasáhne ale zlatníka, který chránil otce vlastním tělem. Ozbrojení lupiči prchnou. Nedopatřením se nedostanou se ke svému zaparkovanému autu, a tak prchají po svých. V jednu chvíli se rozhodnou nastoupit do tramvaje a vzdálit se z místa činu co nejnenápadnějším způsobem.

Mají ale smůlu, neboť do stejné tramvaje nastoupí i vrchní komisař Pavel Vondráček, který míří na slavnostní akci své dcery. V tramvaji je i revizor. Dva muži na útěku na sebe upozorní tím, že nemají lístky a platí pokutu. Ve starším z nich pozná vrchní komisař svého známého z mladí, s nímž chodil na box. Muž se k němu hlásí a představí mu mladšího muže jako svého kolegu z práce. Komisař Vondráček si všimne, že má zraněnou ruku. Protože nic netuší, svému známu řekne, že nyní pracuje u policie. Když se ozve zvuk policejních aut a tramvaj zastaví, dozví se komisař Vondráček od řidiče o loupežném přepadení a o tom, že se hledají dva muži, z nichž jeden má poraněnou ruku. Vondráček má jasno...

Na celý díl se můžete podívat ZDE

specialiste