Aktualizováno 24.11. 2017 13:19

KRÁSKA V NOVÉ ROLI: Na účast v Tvojí tváři neměla čas, teď to rozparádí v krimi seriálu!

Herečka Julie Šurková - 14
Zdroj: Oksana Fedorová

Pětadvacetiletá tanečnice Julie Šurková se dopracovala z malého města na Moravě až k herecké kariéře v Praze. Spolupracovala s Yemim, chystala se účinkovat v show Tvoje tvář, zahrála si v kriminálním seriálu Specialisté. Kdo její vzor a v jakém filmu ji můžete vidět příště?

Přehrát poslední díl

Ještě jí nebylo ani třicet, a ačkoliv její tvář zatím není ve filmovém průmyslu tak, lidově řečeno provařená, minimálně filmaři ji znají velmi dobře. Nový herecký talent, o kterém je řeč, je Julie Šurková – mladá, nedávno objevená talentovaná herečka, která má před sebou zářnou kariéru. Momentálně je v jednom kole. „Protože čekáme miminko, musela jsem trochu zvolnit tempo. To je pro herečku vždycky velmi obtížné,“ popisuje svojí situaci Šurková.

Herečka Julie Šurková - 12
Zdroj: Instagram Julie Šurková

Většina lidí tvrdí, že herectví je volbou povolání dětí, a tak nad větou: „Jednou budu herečka,“ skromně a jen tak pronesenou dítětem mezi řečí, jen s úsměvem pokývají hlavou, jako že to chápou a že s tím souhlasí, přičemž si v duchu říkají úplně jiné věci. Podobný sen měla i Julie. „Měla jsem vždycky jeden vzor a tím je to Madonna. Z jednoho jediného důvodu, protože je na scéně strašně dlouho. Dodnes všichni vědí, kdo je Madonna. Je hrozně pracovitá a nikdy nespadla. Vidím za ní tu tvrdou dřinu, chtěla jsem pro tancovat.“
117

GALERIE: Krásná a talentovaná herečka a tanečnice Julie Šurková

Zdroj: Osobní archív Julie Šurkové

Herečka Julie Šurková - 24

Hodnocení:


Proto se v deváté třídě rozhodla, že půjde na taneční konzervatoř Duncan centre do Prahy. „Rozhodla jsem se pro tanec. Ale po čtyřech letech jsem k tomu chtěla přidat slovo a přihlásila jsem se na DAMU. Postupně jsem se od píky dostala k herectví. Když jsem v patnácti přijela do Prahy, nikoho jsem neznala, ale velmi rychle jsem se aklimatizovala. Město jsem si zamilovala a začala jsem hledat aktivity i mimo školu," popisuje svoje začátky.
Herečka Julie Šurková - 8
Zdroj: Osobní archív Julie Šurkové

V těžké době nalezla oporu v rodičích, ale také v nově objevených lidech a hlavně sama v sobě. V té době si vyhradila své názory a začala se formulovat do herecké kariéry. Za mnohé může vděčit choreografovi Yemimu. „Má velký jméno a dělá, čím dál víc větší věci. Pro tanečníky je to meta, vzor,“ popisuje svého mentora, ke kterému chodila. Díky němu natočila svůj úplně první videoklip pro Bena Christovaa.
Herečka Julie Šurková - 24
Zdroj: Osobní archív Julie Šurkové

Spolupracovala také s českým rapperem Ektorem, se kterým natočila tři videoklipy, včetně kontroverzního Prázdnej sex, kde se objevila ve spodním prádle. Lidé to hodně řešili. Byla to taková záhada, kdo to vlastně je. „Lidi, kteří mě znali, tak si klepali na čelo, ale někteří lidé nechápou, že to je práce jako každá jiná. Natáčení probíhalo profesionálně. Jako každé jiné.“ Před necelým rokem měla účinkovat i v zábavné show Tvoje tvář má známý hlas, i když jenom jako taneční company. „Bylo to v plánu! Začala jsem trénovat na třetí řadu s Milanem Peroutkou. Ale v té době jsem zároveň hrála v pěti Diskových inscenacích a jiných divadlech, nakonec se to časově prostě nesešlo,“ zalitovala rodačka z Hodonína.
Herečka Julie Šurková - 21
Zdroj: Oksana Fedorová

Postupem času se přesunula od komparzu přes hudební klipy až k hereckým castingům na větší role. „Brala jsem to jako, že potkávám nové lidi a vše rozvíjím od nuly. Světlé momenty dodávají vždy více odvahy,“ říká.

Proto si zahrála i v seriálu Specialisté, jak vzpomíná na dvoudenní natáčení? „Bylo to skvělé. Je hezký, když přijdete do týmu, kde to šlape. Jakub Štáfek je vtipný článek, takže byla i legrace. Hrála jsem Viky Rezkovou, jednu z hlavních podezřelých,“ přiblížila natáčení. Celý tento díl bude mít premiéru až v novém roce, rozhodně je se ale na co těšit.

Herečka Julie Šurková - 15
Zdroj: Jakub Ludvík

Sama o sobě říká, že dělá ráda věci na 100%, ale přece nemůže zvládat v plném nasazení tanec a herectví. Je něco, co preferuje víc? „O tom jsem psala bakalářku! A nemám na to jasnou odpověď. Je to vždycky nějaké období, kdy se více věnuji tanci a pak zase herectví, prostě dělám oboje a ráda.“
Herečka Julie Šurková - 18
Zdroj: Eva Gii

A kde jí můžete vidět v nejbližší době? Například ve snímku režiséra Olivera Beaujarda Robine?, který on sám označuje za mysteriózní drama nebo temnou pohádku, bude mít oficiální premiéru 25. listopadu v Kině Dlabačov. Oliver Beaujard obsadil Julii Šurkovou do role Wendy. „Miluji tyhle lidi, co míří vysoko a nebojí se vyšších cílů, to je Oliver Beaujard. Málokdy můžete spolupracovat s podobnými lidmi. Bylo to obrovský a na profesionální úrovni,“ přibližuje talentovaného režiséra a natáčení.
Herečka Julie Šurková - 20
Zdroj: Osobní archív Julie Šurkové

Co o ní řekl režisér Oliver Beaujard?
„Přes to, že musela hrát dost vulgární scény, které se mohou ženy dotknout, tak sebrala odvahu a měla k**** na to, aby to vše vypadalo reálně. Nebála se i přitvrdit, aby to na kameře vypadalo dobře, ale současně, aby tomu divák uvěřil. Přiznám se, že z jejího projevu jsem měl i strach. Má východní hereckou školu, tak tím žila. A to i přes to, že to bylo jen na kameru.“

Jako každý člověk, i Julia má sny. Jaký je ten její? „Reálný sen, který mám, je skloubit práci a rodinu. Je to o tom, co mě čeká. Pracovat a nepolevit, ale zároveň vybalancovat rovnováhu. Chtěla bych dělat na plno svou práci, ale zároveň najít čas na rodinu!“ zakončuje.
 

Maci/nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.