Aktualizováno 3.9. 2017 23:29

OČIMA EXPERTA: Jak probíhá zásah, když jsou na místě civilisté? Byla by akce z 1. dílu v metru reálnou?

Zdroj: TV Nova

Krimi seriál Specialisté očima experta? Žádný problém! Reportérka Simona Slavíčková vybrala několik akčních scén a ukázala je odborníkovi. Kvůli kameře se totiž seriál musí točit trošku jinak! Jak by policisté takové situace řešili v reálu?

Jaromír Badin je vedoucí protidrogového oddělení odboru obecné kriminality. Natáčecí štáb Specialistů právě s ním některé scény konzultuje, aby byly co nejvěrohodnější. Jenže pak musí ještě štáb vše upravit pro kameru! Jak se odborník k policii dostal? „Myslím, že v tom měla tak trošku prsty moje maminka, jakožto vášnivá čtenářka detektivek. A protože byla přesvědčena, že pro dítě to není dobré čtivo, tak se je přede mnou snažila schovávat,“prozradil expert.

Specialisté - 1. díl - 5
Zdroj: TV Nova

Jak se obvykle postupuje při zajišťování důkazů na místě činu? „Takováhle stopa na koberečku, tam by se po vyfocení snažili, aby se náhodou nestalo při nějaké manipulaci, že se ta stopa poškodí, že vezmou celý ten kobereček, zabalí ho a a dá se to na expertýzu,“ vysvětluje Badin.

Specialisté
Zdroj: Archiv TV Nova

Ve scéně v metru, kdy pachatelé vezmou policistku Zuzanu jako rukojmí, velmi rychle zasahují kolegové Vondráček a Panenka. Na nástupišti v té chvíli naštěstí nebyli téměř žádní civilisté, kteří by ve skutečnosti celý zásah hodně zkomplikovali. „Policisté mají za povinnost zvážit, podívat se, rozhodnout, zvážit situaci. My už dnes máme lepší střelivo, které když ta střela projde tělem pachatele tak už nezabije, nebo ani nezraní nikoho dalšího,“prozradil odborník.
 

Více o postupech kriminalistů se dozvíte ve videu. Seriál Specialisté sledujte každé pondělí ve 20:20 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

 

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.