Aktualizováno 16.2. 2018 12:48

NOVÁ POSTAVA ve Specialistech: Oblíbená česká herečka se již brzy představí v roli koronerky!

Nova postava v seriálu Specialisté
Zdroj: TV Nova

Specialisté se dočkají nové posily! Proč bude mít nová členka jejich týmu přezdívku Malina? A jaká bude?

Přehrát poslední díl

Co díl, to mrtvola a nelehká úloha pro seriálovou postavu Gabriely Míčové, koronerku Ivu Malinkovou. Ta v nových dílech seriálu Specialisté pomůže rozlousknout týmu vyšetřovatelů nejeden zapeklitý případ, na jehož začátku je smrt!

Nová postava v seriálu Specialisté - 7
Zdroj: TV Nova


Nová součást týmu Specialistů je koronerka Iva, které neřekne nikdo jinak než Malina. Iva vystudovala medicínu, ale víc než léčba živých lidí ji začala bavit patologie. Říká, že mrtví jsou nejlepší pacienti – nevymýšlejí si, neodmlouvají, nejsou hluční... Svou práci miluje a má jako většina jejích kolegů smysl pro suchý humor. Vdala se ještě na škole, manželství ale dlouho nevydrželo. Má z něj sedmnáctiletou dcerou Káju. S dcerou jsou si velmi blízké, parťačky, kamarádky. Ve volném čase si ráda chodí zaběhat.

Nová postava v seriálu Specialisté - 6
Zdroj: TV Nova


Gabrielo, jaká je vaše úloha v seriálu Specialisté?

Hraju koronerku Ivu Malinkovou. Je to profesionálka s jasným přístupem k práci i k životu. Tahle postava nenabízí mnoho prostoru pro emoce nebo osobní vztahy. Je věcná a její dialogy s jinými postavami jsou vedeny čistě na profesní úrovni.

Nová postava v seriálu Specialisté - 3
Zdroj: TV Nova


Profese koronera nepochybně nepatří k těm, které si člověk vysnil. Jak se vám líbí?

Vnímám ji jako jednu z dalších postav, které hraju. V osobním životě by to ale moje volba profese určitě nebyla.


Postava koronera čili lékaře předpokládá nemalé množství odborných výrazů. Jak jste se s nimi vyrovnala?

Ano, texty jsou postavené na odborných výrazech, to je skutečně rozdíl od běžné mluvy a běžných dialogů. Ale učím se to stejně jako každý jiný text.


Co vás přesvědčilo o tom vzít tuto roli?

Je to zajímavá postava, kterou jsem ještě nehrála. A mám ráda žánr detektivky. Kromě toho Specialisté mají dobrý tým lidí, myslím, že je to velmi inspirativní, tvůrčí a profesionální prostředí. Je to příjemná spolupráce.

Která se ale dost často odehrává v noci, v zimě, venku…
A to je na tom ale to příjemné. Je to mnohem zajímavější, než točit v ateliérech.


A co kolegové?
Zuzku Kajnarovou jsem znala ze školy. S Davidem Prachařem, s Jakubem Štáfkem i Janem Zadražilem se pracovně potkáváme poprvé, ale znám jejich dřívější práce.

Nová postava v seriálu Specialisté - 4
Zdroj: TV Nova


Gabriela Míčová vystudovala střední zdravotnickou školu a poté byla rok na praxi v nemocnici jako zdravotní sestra. V té době však navštívila brněnské Divadlo Husa na provázku a rozhodla se své rozhodnutí přehodnotit. Studovala na DAMU, obor činoherní herectví. Po absolvování nastoupila do Divadla Komedie. Její nejznámější divadelní rolí se stala prostitutka Romi ve hře Odpad, město, smrt. Za tuto roli získala cenu Thálie. Objevila se například ve filmu Tři bratři.


Jak Gabriela zvládne roli v krimi seriálu Specialisté, se můžete přesvědčit již v pondělí 12. února od 20:20 na TV Nova!

 
Maci

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.